Analand, Shih - Tzu, spoločenské plemená, pes, výstavy, deti, byt

Už ako malé dieťa som túžila mať doma psíka. Svoj sen, som naplnila až v dospelosti, keď si moja sestra kúpila labradorku Jesi, do ktorej som sa zamilovala na prvý pohľad. Hneď, ako mala prvé šteniatka som túžila mať jedno doma, ale moja náročná práca mi to nedovolila.

Okolnosti osudu to chceli ale inak a ja som mala zrazu doma malé veselé klbko, ktoré sa volalo Sára. Zažili sme si úžasné chvíle, užili sme si výstavy,  vychovali a našli úžasné, milujúce rodiny 25 krásnym šteniatkam. Prežili sme spolu úžasných 11 rokov, keď si nám náhle odišla za dúhový most. V tej bolesti som sa rozhodla, že už nikdy nechcem zažiť takú bolestivú stratu.

Osud, ale zamiešal karty a cez Vianoce 2014 som sa rozhodovala, aké plemeno je pre našu rodinu vhodné. Rozhodla som sa pre plemeno Shih -Tzu. Do tohto plemena som sa zamilovala. Začala som hľadať chovateľské stanice kde majú šteniatka. Z fotiek na internete som si u chovateľky, ktorá bola v telefóne veľmi milá a rada mi poskytla všetky informácie, som si zarezervovala 2 fenky,  pri osobnej návšteve u nej doma, sme si však domov odniesli úplne inú fenku, ktorá je pre nás najúžasnejšie stvorenie vo vesmíre, je to naša hviezdička Lilinka - Florentínka Atrei Kirabzer, ktorú veľmi ľúbime. Lily je veľmi šikovná, inteligentná, má úžasnú povahu a na výstavách dosahuje úžasné úspechy nielen u nás, ale aj v zahraničí. Som veľmi rada, že som si nechala od p.chovateľky Silvii pri výbere šteniatka poradiť a som jej za Lilinku nesmierne vďačná.

   


Ana Modrý Skarabeus - Sára

Labradorský retriever

Litters " A,,  &  "B,,